Apie akmenis pirtims

Sauna stones
Sauna stones
© wisegeek.com
Žadeitas
Tai ne vulkaninės kilmės pusbrangis akmuo (iki šiol vadinamas “imperatoriškuoju akmeniu”), turintis unikalių savybių, retas, gražus. Mūsų žadeitas žalios arba pilkšvos spalvos, jo ištekliai pasaulyje yra riboti, jis nereaguoja su rūgštimis, išgrynina aplinkos orą, išgaunamas rankiniu būdu. Ilgaamžiškesnis palyginus su kitais akmenimis pirčiai, saunai. Įrengiant, pertvarkant, statant pirtis, žadeitas, ypač populiarus akmuo. Užpylus vandens ant įkaitinto žadeito akmens, nesusidaro jokio matomo garo, nedega rankos, veidas, nereikia kepurės, turi gydomųjų savybių, išsiskiria silicio rūgštis. Mokslas jau pripažino, kad gydymui akmenimis naudojamas žadeitas žmogaus organizmą veikia raminamai ir stabilizuojamai. Optimalus pirčiai ar saunai reikalingo imperatoriškojo akmens kiekis gali tarnauti ne vienai kartai, nes šis unikalių savybių akmuo yra ilgaamžis.

Muilo akmuo pirtims
Muilo akmuo arba Talkochloritas dėl savo unikalių savybių laikomas vienu geriausių akmenų pirties krosnelėms. Jis tankus ir sunkus, todėl sukaupia daug šilumos. Muilo akmuo pasižymi labai maloniu šiluminiu spinduliavimu, o dėl savo specifinės monolitinės struktūros, bei šiluminio laidumo turi unikalią savybę – labai greitai sugerti šilumą ir ją išlaikyti labai ilgą laiką pamažu išskiriant į aplinką. Tuo pačiu metu muilo akmuo sukaupia labai daug šilumos, net 2,5 karto daugiau negu pečiaus plytos ir lengvai perneša daug įkaitimo iki 1200C.

Avietinis Kvarcitas
Avietinis kvarcitas (Crimson) – tai natūralus akmuo. Jo sudėtis yra beveik grynas (98%) kvarcas, vienalytis. Savo fizinių ir mechaninių savybių dėka yra labai tvirtas, atsparus trinčiai, atsparus aukštai ir žemai temperatūrai, mažai obsorbuoja vandens, ilgaamžis, todėl naudojamas kaip pirčių akmuo. Didelis tankis ir mažas terminis laidumas duoda maksimalų šilumos efektyvumą per ilgesnį laiką, kas labai svarbu pirtyje.

Akmenys iš kvarcito skirti akumuliuoti šilumą saunose ir pirtyse. Įkaitinti akmenys šildo orą, sienas, lubas garinėje pirtyje, saunoje. Dėka aukštos akmenų temperatūros, užpilus vandens ant jų susiformuoja drėgnas, malonus ir lengvas garas, kuris įkaitina besimaudančius pirtyje. Avietinis kvarcitas, atsižvelgiant į medicininius tyrimus, turi daug gydomųjų savybių – sureguliuoja kraujo spaudimą, pašalina diskomfortą, kurį sukelia oro sąlygų kaita, padeda esant nugaros skausmams ir t.t.

Gabro diabazas
Gabro diabazas – tai juodas, neturintis porų, ekologiškas ir jokių medžiagų neišskiriantis akmuo. Labai gerai įkaista ir greitai atiduoda šilumą, ilgai nesuskyla.

Olivinis diabazas
Olivinis diabazas 5-10 cm. arba 10-15 cm. Tai pirties akmenys iš Olivine – Diabazo. Kieti ir ekologiškai švarūs akmenys pirčiai. Gamtiniai olivino diabazo akmenys pasižymintys puikiomis šilumos akumuliacijos ir šilumos laidumo savybėmis.

Bazalto skalda
Bazinė efuzinė magminė uoliena. Bazaltas yra labiausiai paplitusi magminė uoliena Žemėje. Daugiausia bazalto formuojasi vidurio vandenyniniuose gūbriuose, kur vyksta žemės plutos priaugimas, plitimas. Čia jis formuoja vandenyninę Žemės plutą. Bazaltas susidaro dalinai išsilydant kitoms magminėms uolienoms. Bazalte yra šių mineralų: amfibolo, augito, nifelino, olivino, plagioklazo, pirokseno.
 
Artojų g. 10, Trakų vokė, Lietuva

Kontaktai

Jūsų vardas
El. pašto adresas
Žinutės tekstas

Please publish modules in offcanvas position.