Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Ar galima paremontuoti sena krosnį?

Dažniausiai senos krosnies remontas pavirsta jos perstatymu. Jei krosnis statyta 40 metų atgal mes turime suprasti. kad tais laikais nebuvo nei tinkamu medžiagų nei išsilavinusiu meistru. gal ir buvo keli meistrai kurie statydavo geras krosnis, bet tinkamų medžiagu trūkumas vertė statyti krosnis kurias reikėdavo pastoviai remontuoti. o tos krosnys kurios visgi išgyveno iki šių dienų tikrai reikalauja kapitalinio remonto- o tai reiškia visiškai išardyti ir sukrauti krosnį atgal.

Kokiomis malkomis geriausia kūrenti krosnį?

Malkų rūšis visiškai nesvaru. Svarbiausia tinkama temperatūra degimo metu krosnies pakuroje. Kuo daugiau malkos pakuroje rusena tuo labiau teršiasi suodžiais visi kanalai.

Kokios krosnys geriau laiko šiluma-koklinės ar plytinės?

Krosnių išorinis medžiagiškumas neturi reikšmės šilumos kaupimui. Ar plyta ar koklis tai tik išorinis vaizdas. Akumuliuojamos šilumos kiekis gali būti reguliuojamas tik išorinių sienelių storiu 8-12cm. o tai priklauso nuo poreikio.

Kiek kainuoja pastatyti krosnį?

Krosnis nera paprastas įrenginys. Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti tikruosius jūsų poreikius o tada kalbėti apie kainą.

Ar rekomenduojamas oro paėmimas iš lauko?

Taip. Reikėtų įvesti orą iš lauko. Šiais laikais kai namai tokie sandarūs dažniausiai trūksta oro degimui.

Ar galimas šildymas ir kitų patalpų, naudojant oro šildymo kanalus. Jei taip, kuriame aukštyje paimamas ir paduodamas oras?

Taip toks šildymo būdas yra įmanomas. Krosnyje galima įrengti oro šildymo kanalus prie kuriu galima pajungti ir kitas patalpas. oro paėmimas tokiais atvejais geriausia kad būtų kuo žemiau, gali net ir iš žemės išeiti. o išėjimas iš krosnies apiecm aukštyje, tada kai pasibaigia krosnis.

Mačiau pavyzdžių su gultais. Kokia jų teikiama nauda?

Tokio gulto nauda tokia - kad galima priguti ir pasišildyti. Keraminių plytų skeidžiama šiluma yra jauki ir maloni. Tai galima palyginti tik su turkiškos pirties gultai, kai oras nėra labai karstas o gultai šilti.

Kaip surenkami dūmai ir garai virš viryklės.

DaŽniausiai patariu pasikabinti metalinį gartraukį. Stengiuosi vengti mūrinių konstrukcijų virš viryklių. tai labai padidina medžiagų kiekį o su juo ir darbų kainą.

- Kokie pliusai/ minusai turint atvirą ar uždarą židinį.

Židinys tai lauko šldymas. Jei tai skirta maisto gamybai tai gerai, bet kitais atvejais tai blogis. O uŽdarytas ar atidarytas židinys tai vis tiek židinys. Nors aš statau visų tipų krosnis, bet esu tokių pastatęs. Man atrodo nelogiška juos tureti namuose. Bet kaip sakoma klijentas visada teisus.

 

Kokie minimalus krosnies matmenys? Teko matyti ne vieną atsiliepimą jog krosnys jų namuose per didelės.

Mažiausia dviejų gaubtų krosnis pakal I.V.Kuznecovo sistemą kuria aš galiu pastatyti tai 85x85cm.  Šiaip dėl krosnies dydžio tai ji negali būti nei per didelė nei per maža. Kai yra tam tikros patalpos kurias reikia visiškai apšildyti tik krosnim, tai ta krosnis ir turi būti atitinkamo dydžio. Jei krosnis ne vienintelis šilumos šaltinis galima kreipt daugiau dėmesio į dizainą ar formą kad neužimtu per daug vietos  ar tiesiog įtilptų i kažkokius konkrečius gabaritus.

Per kiek laiko pastatoma krosnis?

Priklausomai nuo krosnies dydžio jos statybos laikas gali skirtis nuo  trijų dienų iki mėnesio. Šiaip normali šildymo krosnis namui kurio kvadratūra 80-100 kvadratų mums trunka pastatyt 5-7 darbo dienos.

Kokio dydžio namą gali apšildyti viena krosnis?

Tokių apribojimų nėra, yra krosnių kurios apšildo ir vienuolynus. Bet daznai pasatatyti dvi mažesnes krosnis būna pigiau nei pastatyt vieną didelę. Viskas priklauso nuo namo išplanavimo. Svarbu tiksliai įvertinti namo šilumos nuostolius bei išplanavimą ir skirti krosniai tinkamą vietą.

Ko reikia kad galima būtų suprojektuoti ir pastatyti krosnį?

Pirmiausia man reikėtų pamatyti namo planus, tam kad galėčiau numatyti krosnies dydį ir gabaritus. 
Reik suprasti ar tai bus pagalbinis ar pagrindinis šilumos šaltinis name.
Pateikiu krosnies statybos samatą.
Liejant namo pamatus reikėtų išlieti ir krosnies ir kamino pamatą pagal pateiktą krosnies ir kamino pamato planą.
Pasirenkam krosnies statybos medžiagas ir dizainą.
Aš užsakauvisas medžiagas ir suorganizuoju medžiagų pristatymą.
Mes atvažiuojam statyti

Ar galma šildymo krosnies pakurje gaminti maistą?

Taip. Naudojant specialius indus tikrai kad galima gaminti maistą. Žinoma tai ne duonkepė, bet pasitroškinti, pasikepti ar išsivirti maistą tikrai kad galima.

Ar gali šildymo krosnis pašildyti vandenį?

šildymo krosnyje as nerekomenduočiau montuoti vandens šildymo kontūrą. Tam kad prišyldyti bent 200 litrų vandens reikia kurenti bent  2-3 valandas. o tiek pakūrenus krosnis jau bus perkaitinta. dažniausiai šilumokaitį rekomenduoju pirties krosnyse.
 
Artojų g. 10, Trakų vokė, Lietuva

Kontaktai

Jūsų vardas
El. pašto adresas
Žinutės tekstas

Please publish modules in offcanvas position.